Urodziłem się w Polsce rok po 1989 roku. Tutaj też aktualnie mieszkam. Pracuję i uczę się (nieustannie) w wielu miejscach i na wiele sposobów. Można powiedzieć, że jestem przede wszystkim freelancerem, który nie pracuje pod dyktat bossów i godzin, ale własnych pasji i predyspozycji. Na co dzień: mąż, ojciec, działacz i myśliciel, pochłaniacz książek i poszukiwacz „tego, jak się rzeczy mają”.
W 2010 roku ukończyłem technikum informatyczne, uzyskując świadectwo maturalne i tytuł technika informatyka. Następnie wyjechałem do Francji, gdzie podjąłem studia filozoficzno-teologiczne. Po niespełna 4 latach znalazłem się we Włoszech, nadal pogłębiając wiedzę z zakresu filozofii i teologii, m.in. w słynnym Instytucie Katolickim w Tuluzie lub częściowo (i mniej oficjalnie) na rzymskich uniwersytetach. Pobyt za granicą wiązał się z wieloma wydarzeniami, wśród których za najciekawsze można uznać uczestnictwo w sporze, w którym głównym arbitrem był Najwyższy Trybunał Sygnatury Apostolskiej (byłem jednym z autorów rekursu do Stolicy Apostolskiej), a także powołanie do istnienia nowego zgromadzenia rozpoznanego zarówno przez prawo kanoniczne, jak i prawo świeckie we Francji i we Włoszech.
Urodziłem się w Rzeszowie w 1990 roku. Tutaj też aktualnie mieszkam. Pracuję i uczę się (nieustannie) w wielu miejscach i na wiele sposobów. Można powiedzieć, że jestem przede wszystkim freelancerem, który nie pracuje pod dyktat bossów i godzin, ale własnych pasji i predyspozycji. Na co dzień: mąż, ojciec, działacz i myśliciel, pochłaniacz książek i poszukiwacz „tego, jak się rzeczy mają”.
W 2010 roku ukończyłem Zespół Szkół Technicznych nr 9 w Rzeszowie, uzyskując świadectwo maturalne i tytuł technika informatyka. Następnie wyjechałem do Francji, gdzie podjąłem studia filozoficzno-teologiczne. Po niespełna 4 latach znalazłem się we Włoszech, nadal pogłębiając wiedzę z zakresu filozofii i teologii, m.in. w słynnym Instytucie Katolickim w Tuluzie lub częściowo (i mniej oficjalnie) na rzymskich uniwersytetach. Pobyt za granicą wiązał się z wieloma wydarzeniami, wśród których za najciekawsze można uznać uczestnictwo w sporze, w którym głównym arbitrem był Najwyższy Trybunał Sygnatury Apostolskiej (byłem jednym z autorów rekursu do Stolicy Apostolskiej), a także powołanie do istnienia nowego zgromadzenia rozpoznanego zarówno przez prawo kanoniczne, jak i prawo świeckie we Francji i we Włoszech.
Lata spędzone za granicą znacząco wpłynęły na mój rozwój intelektualny, kulturowy i językowy, czego owocem są liczne książki i artykuły, a także przeprowadzone badania naukowe oraz opublikowane i realizowane aktualnie projekty, a także tłumaczenia.
W 2017 roku uzyskałem tytuł zawodowy licencjata filozofii. Dwa lata później uzyskałem tytuł zawodowy magistra filozofii oraz magistra teologii. Aktualnie mam otwarty przewód doktorski z filozofii. Podjąłem również studia licencjackie z teologii (licencjat kanoniczny), które jednak przerwałem po roku, ze względów merytorycznych.
Przez ostatnie 10 lat studiów oraz pracy naukowej nie tylko zdobyłem mnóstwo nagród i wyróżnień, ale pełniłem (lub nadal pełnię) także szereg funkcji w różnego typu instytucjach i gremiach. Jestem m.in. członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Teologicznego oraz członkiem korespondentem Polskiego Towarzystwa św. Tomasza z Akwinu. Należę również do organizacji zagranicznych, m.in. International Society for Science and Religon i The Center for Theology and the Natural Sciences.
Wygłosiłem kilkadziesiąt referatów, prelekcji i wykładów w różnych językach w krajach europejskich (Polska, Słowacja, Francja) i innych miejscach świata (Brazylia). Byłem lub nadal jestem zaangażowany w szereg inicjatyw akademickich i pozaakademickich (czasopisma naukowe, komisje i organy uczelniane, wydawnictwa, koła naukowe). Jestem ponadto czynnym wykładowcą akademickim (filozofia).
Moje główne zainteresowania oscylują wokół metafizyki, wzajemnych relacji nauki, filozofii i teologii, nauki i dziedzictwa św. Tomasza z Akwinu, liturgiki i ceremonii, a także szeroko pojętej epistemologii (teorii poznania) rozciągającej się na zagadnienia związane z aktywnościami społecznymi i zawodowymi (funkcjonowanie człowieka w społeczeństwie, relacje międzyludzkie, kształtowanie postaw i poglądów, wpływ informacji na pojmowanie świata, etc.). Interesuje mnie rzeczywistość: wszystko, co daje się poznać i można ujmować w jakikolwiek sposób myślami, uczuciami lub emocjami. Hobbystycznie i amatorsko interesuję się również fantastyką (Władca Pierścieni, MtG, Forgotten Realms…), Sci-Fi (Gwiezdne Wojny, Gwiezdne Wrota, The Expanse…), papiestwem (historia, przywileje, „ewolucja”), gamingiem (sam gram mało, raczej oglądam materiały, recenzje, informacje, streamy), motoryzacją (głównie „teoretycznie”, znacznie rzadziej „praktycznie”).
Od kilku lat jestem również freelancerem. Na różne sposoby współpracowałem do tej pory z wieloma organizacjami, instytucjami i firmami oraz osobami indywidualnymi (nie tylko związanymi z akademią, również z innych branż, np. motoryzacyjnej, handlowej, marketingowej…). Świadczyłem i świadczę szereg kompleksowych i zróżnicowanych usług: od organizacji i prowadzenia konferencji, poprzez różnorakie strategie marketingowe, po pomoc w pisaniu prac dyplomowych i wniosków grantowych.
Ze względu na patologie polskiego szkolnictwa wyższego, zdecydowałem się zrezygnować z „punktozowej” i forsowanej na siłę „błyskotliwej” kariery akademickiej (nieudane reformy, wadliwe systemy ewaluacji, nieformalne związki towarzystw kanapowych, nastawienie na ilość, a nie na jakość… lista jest długa) – jakkolwiek pozostaję naukowo aktywny i zaangażowany w życie Akademii – również na rzecz kultywowania własnych pasji i umiejętności w sposób niezależny i nieskrępowany żadnymi przepisami i odgórnymi „niepodważalnymi” decyzjami. Dziś jestem filozofem do wynajęcia, Twoim filozofem.
Od 2017 roku jestem również freelancerem. Na różne sposoby współpracowałem do tej pory z wieloma organizacjami, instytucjami i firmami oraz osobami indywidualnymi (nie tylko związanymi z akademią, również z innych branż, np. motoryzacyjnej). Świadczyłem i świadczę szereg kompleksowych i zróżnicowanych usług: od organizacji i prowadzenia konferencji, poprzez strategie marketingowe, po pomoc w pisaniu prac dyplomowych i wniosków grantowych.
Ze względu na patologie polskiego szkolnictwa wyższego, zdecydowałem się zrezygnować z kariery akademickiej (nieudane reformy, wadliwe systemy ewaluacji, nieformalne związki towarzystw kanapowych, nastawienie na ilość, a nie na jakość… lista jest długa) – jakkolwiek pozostaję naukowo aktywny – na rzecz kultywowania własnych pasji i umiejętności w sposób niezależny i nieskrępowany żadnymi przepisami i odgórnymi „niepodważalnymi” decyzjami. Dziś jestem filozofem do wynajęcia, Twoim filozofem.